Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa, tel. 22 628 12 71 w. 135, info@csw.art.pl
Rezerwacja biletów online
 
 
   


D.V.D

 


Mikro Orchestra, fot. Paweł Woźnicki

 


Mikro Orchestra, fot. Paweł Woźnicki

 

Przeszłe seanse filmu:
09/02/2008, Sobota, 20:00

 
D.V.D & MIKRO ORCHESTRA - koncert/performance, Sala Laboratorium

D.V.D to multimedialny projekt trzech artystów z Japonii. Występ D.V.D to niezwykłe show oparte na grze na dwóch perkusjach i zsynchronizowanych wizualizacjach. Muzycy uderzając w bębny jednocześnie manipulują obrazem, który sam z siebie również wydaje dodatkowe dźwięki. Całość tworzy jedyną w swoim rodzaju interaktywną, żywą instalację.

Za sprawą dwóch perkusistów – Itokena i Jimanica, tworzących muzykę elektroniczną, organiczną i mechaniczną, brzmienie D.V.D często przywołuje na myśl dźwięki produkowane przez największe metropolie. Geometryczne, pełne kolorów, przestrzenne obrazy idealnie współgrające z dźwiękami to zasługa visual artysty - Yamaguchiego Takashi.

Jimanica - Yu Ojima – perkusja / laptop
Urodził się w Tokio w 1975. Na perkusji zaczął grać w wieku 15 lat. Studiował na Musashino Arts University, na kierunku Visual Arts. Po zakończeniu nauki, przeniósł się do Nowego Yorku aby rozpocząć karierę wolnego perkusisty. W 2000 roku powrócił do Tokio, gdzie założył zespół „Moai”, a także brał udział w wielu innych projektach jako session player przy licznych nagraniach studyjnych oraz koncertach. W 2005 roku odsłonił swój solowy, elektroniczno – nosowy projekt „Jimanica”, wydając swój pierwszy solowy album „Entomophonic” (MAO Label).
http://www.jimanica.com

Itoken – perkusja, editing
Perkusista, kompozytor, multinstrumentalista. Lider zespołów Harpy, Zuppa Di Pesce oraz członek Win A Sheep Free , GNU , Saitto Elettrcio , Alphabetz , DCPRG (reserver) DJPQ, Yumeyama, Exploded Toy. W 2000 roku skomponował muzykę do gry Playstation "Dig a dig pukka!".
http://www.itoken-web.com

Ymg - Takashi Yamaguchi - visual programming
Urodzony w 1976 roku w Kyoto. Od 1998 roku pracował w firmie Namco (producent gier komputerowych) oraz w przemyśle filmowym. W 2002 roku został członkiem Tachibana Hajime Design poczył został niezależnym artystą. Zajmował się wieloma projektami, wliczając projektowanie graficzne, produkcje wizualne czy sztukę interaktywną
http://www.takashiyamaguchi.com

MIKRO ORCHESTRA
(ex gameboyzz orchestra project)

Mikro Orchestra to elektroniczny projekt muzyczny oparty o wykorzystanie kieszonkowych konsol do gier jako instrumentu muzycznego.
Muzycznie zespół nawiązuje do tradycji 8-bitowej sceny 'chiptune', a głównym założeniem autorów projektu jest stworzenie nowej dźwiękowej i wizualnej przestrzeni na bazie brzmień generowanych na żywo z konsol podczas koncertu.

Jednym z czynników stworzenia projektu Mikro Orchestra była ironia skierowana we współczesną scenę elektroniczną, ścigającą się z postępem technologicznym - coraz lepsze hardware, coraz bardziej rozbudowany software. Twórcy zdecydowali się na radykalny krok, czyli narzucenie sobie ograniczeń sprzętowych poprzez tworzenie dźwięku za pomocą kieszonkowych konsol do gier.

Zespół działa od 2001 roku, obecnie w trzy osobowym składzie. W roku 2006, pod wpływem niezależnych czynników zewnętrznych grupa musiała zmienić nazwę z „Gameboyzz Orchestra Project” na „Mikro Orchestra”.

Mikro Orchestra regularnie koncertują w całej Europie (od Moskwy po Rzym). Grupa ma na koncie udział w największych festiwalach sztuki elektronicznej takich jak: Ars Electronica Festival, Linz; Transmediale, Berlin; Club transmediale, Berlin; WRO Media Art Biennale, Wroclaw; Read_Me festival, Moscow; Piemonte Share Festival, Torino/Italy; FESTA ELETTRONICA, Rome; experimentaclub, Madrid; Festival Emergences, Paris; ENTERmultimediale festival, Prague; STEIM, Amsterdam; Warsaw Electronic Festival; Microscopesession, Festspielhaus Hellerau, Dresden; Social Hacking, Plymouth i wielu innych.

Zespół był bohaterem audycji radiowych i telewizyjnych (BBC News, Copernicus, Deutschlandradio, RAI, ARD, VIVA Polska, TVP1, TVP3, RTL2, ARTE) oraz artykułów w prasie krajowej i międzynarodowej (Gazeta Wyborcza, Liberation, El Pais, włoska edycja VOGUE, Glamour, niemiecki Max, Wired Magazine, de:bug, japoński Art Yard, Przekrój, Fluid itp.).

Mikro Orchestra reprezentowała Polskę m.in. podczas obchodów Roku Polskiego w Austrii (Ars Electronica), Roku Polskiego we Francji (High Score w Paryżu) a także w ramach imprez Lille Europejskiego Miasta Kultury (The parallel World Robots – Francja).

http://mikroorchestra.com
http://myspace.com/mikroorchestra

<poprzednia strona.transmisje online zapewnia StreamOnline
kubasto.com